Hotel Fryderyk

Źródło gościnności od 1862 roku
Przewiń w dół
Odkryj Pragę z Hotelem Fryderyk

Odkryj Pragę z Hotelem Fryderyk

Zanurz się w weekend pełen ponadczasowej elegancji i muzycznego dziedzictwa w Hotelu Fryderyk, skąd w zaledwie 2-3 godziny możesz dotrzeć do serca europejskiej historii – Pragi.

Nasz hotel, położony w spokojnym Dusznikach-Zdroju, to nie tylko świadectwo klasycznych melodii Chopina, ale i sam w sobie jest zabytkiem piękna. Czy wiedzieliście, że w krótkiej podróży od naszego progu, możecie przenieść się do neogotyckich cudów Pragi? Wyobraźcie sobie dzień rozpoczynający się w murach, które rezonowały nokturnami Chopina, a popołudniu pełen zachwytu nad starożytnymi wieżami Vyšehradu, majestatycznie górującymi nad Wełtawą i oferującymi niezrównane widoki na panoramę Zamku Praskiego.

 

Przykładowe Wycieczki Jednodniowe i Weekendowe

 

Wycieczki Jednodniowe do Pragi

Praga to idealne miejsce na jednodniową wycieczkę dla gości Hotelu Fryderyk. W ciągu zaledwie 2-3 godzin podróży, możecie znaleźć się w sercu jednej z najpiękniejszych stolic Europy. Oto, co możecie zobaczyć podczas jednodniowej wizyty:

 

Vyšehrad: Majestatyczna forteca z pięknymi widokami na Wełtawę i Zamek Praski.

Zamek Praski: Największy zamek na świecie, pełen fascynującej historii i wspaniałej architektury.

Most Karola: Jeden z najbardziej znanych mostów na świecie, pełen artystów i muzyków.

Stare Miasto: Serce Pragi z ikoną Ratusza Staromiejskiego i zegarem astronomicznym.

 

Weekend w Pradze z Noclegiem

Dla tych, którzy chcieliby spędzić więcej czasu w tym magicznym mieście, oferujemy organizację weekendowych wycieczek z noclegiem. Dzięki temu możecie jeszcze głębiej zanurzyć się w urokach Pragi i zobaczyć jeszcze więcej:

 

Katedra św. Wita: Gotycka katedra z imponującymi witrażami.

Mala Strana: Malownicza dzielnica pełna barokowych pałaców i ogrodów.

Hradčany: Historyczna dzielnica zamkowa z widokami, które zapierają dech w piersiach.

Nocne zwiedzanie Pragi: Miasto nocą nabiera zupełnie innego charakteru, z pięknie oświetlonymi zabytkami.

 

Organizacja Wycieczek z Hotelem Fryderyk

Hotel Fryderyk oferuje pomoc w organizacji wycieczek do Pragi, zarówno jednodniowych, jak i weekendowych. Nasz personel chętnie pomoże Wam w planowaniu trasy, rezerwacji biletów oraz znalezieniu najlepszych restauracji i atrakcji. Dla tych, którzy preferują samodzielne zwiedzanie, przygotowaliśmy szczegółowe przewodniki oraz mapy, które ułatwią Wam odkrywanie Pragi na własną rękę.

 

Połączenie Muzycznego Dziedzictwa Dusznik Zdroju i Pragi

Przemierzając brukowane uliczki Pragi, niech miejska symfonia prowadzi Was do jej ikonicznych zabytków, z których każdy opowiada historię tak bogatą jak nuty w balladach Chopina. A gdy dzień dobiegnie końca, powróćcie do kojącej atmosfery Hotelu Fryderyk, gdzie historia i harmonia spotykają się w doskonałym crescendo. Dołączcie do nas na weekend, gdzie każda chwila jest nutą w większej kompozycji kulturowej eksploracji i muzycznego docenienia. Od historycznych głębin Pragi po klasyczne echa Dusznik-Zdroju, celebrować będziemy wspólnie symfonię przeszłości.

 

Wycieczki do Pragi z Hotelem Fryderyk - FAQ

 

Jak daleko jest Praga od Hotelu Fryderyk i ile trwa podróż?

Odpowiedź: Praga znajduje się około 150-200 km od Hotelu Fryderyk w Dusznikach-Zdroju. Podróż samochodem trwa zazwyczaj od 2 do 3 godzin, w zależności od warunków drogowych.

 

Czy wycieczki do Pragi są dostępne przez cały rok?

Odpowiedź: Tak, Praga jest kierunkiem całorocznym. Każda pora roku ma swoje uroki, jednak najlepiej odwiedzać Pragę poza wysokim sezonem turystycznym (lipiec-sierpień), aby uniknąć tłumów.

 

Jakiej pogody można się spodziewać w Pradze przez cały rok?

Odpowiedź: Pogoda w Pradze jest zróżnicowana. Wiosną (marzec-maj) i jesienią (wrzesień-listopad) temperatury są umiarkowane, idealne do zwiedzania. Lato (czerwiec-sierpień) bywa ciepłe, czasami gorące, a zima (grudzień-luty) jest chłodna, z możliwością opadów śniegu.

 

Jakie są ceny w restauracjach w Pradze?

Odpowiedź: Ceny w praskich restauracjach są zróżnicowane. W centrum miasta można spodziewać się wyższych cen, ale nadal przystępnych w porównaniu do innych europejskich stolic. Średni koszt obiadu dla jednej osoby w przeciętnej restauracji wynosi około 10-15 euro.

 

Jakie piwa są popularne w Pradze?

Odpowiedź: Praga słynie z doskonałego piwa. Najbardziej znane marki to Pilsner Urquell, Staropramen, Kozel i Budweiser Budvar. Piwo jest ważną częścią czeskiej kultury i warto spróbować różnych gatunków podczas wizyty.

 

Co najlepiej zjeść w Pradze?

Odpowiedź: W Pradze warto spróbować tradycyjnych czeskich potraw, takich jak gulasz wołowy (houskový guláš), knedliki (knedlíky), smażony ser (smažený sýr) i trdelnik – słodki wypiek. Kuchnia czeska jest bogata i różnorodna, idealna dla miłośników mięsa i cięższych potraw.

 

Czy hotel pomaga w organizacji wycieczek do Pragi?

Odpowiedź: Tak, Hotel Fryderyk oferuje pomoc w organizacji wycieczek do Pragi, zarówno jednodniowych, jak i weekendowych. Możemy pomóc w planowaniu trasy, rezerwacji biletów oraz znalezieniu najlepszych restauracji i atrakcji.

 

Jak najlepiej poruszać się po Pradze?

Odpowiedź: Praga ma dobrze rozwiniętą sieć transportu publicznego, w tym metro, tramwaje i autobusy. Można również poruszać się pieszo, szczególnie w centrum miasta, gdzie większość atrakcji znajduje się blisko siebie.

 

Czy wycieczki do Pragi są odpowiednie dla rodzin z dziećmi?

Odpowiedź: Tak, Praga jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Miasto oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych, takich jak ZOO, Muzeum Zabawek, oraz liczne parki i place zabaw.

 

Jakie są główne atrakcje turystyczne w Pradze?

Odpowiedź: Główne atrakcje Pragi to Zamek Praski, Most Karola, Stare Miasto, Katedra św. Wita, Vyšehrad, Dzielnica Żydowska i Wzgórze Petřín z wieżą widokową.

 

Zachęcamy do rezerwacji pobytu w Hotelu Fryderyk oraz skorzystania z możliwości organizacji wycieczki do Pragi. Gwarantujemy, że wrażenia z pobytu będą niezapomniane!

Zapraszamy do odwiedzenia Dusznik-Zdroju i Pragi – dwóch wyjątkowych miejsc, które łączy historia, kultura i niezwykła atmosfera.

 

Rezerwuj pobyt w Hotelu Fryderyk
tel. & WhatsUp: +48 453 691 851 
email: recepcja@fryderyk.com.pl

Zasubskrybuj NewsletterRODO

KRS 0000272787
Regon 020388945
NIP PL 8831783718


DojazdDojazd ZadzwońZadzwoń RezerwujRezerwuj
oprogramowanie do hoteli