Hotel Fryderyk

Źródło gościnności od 1862 roku
Przewiń w dół
Międzynarodowy Festiwal Tańca

Międzynarodowy Festiwal Tańca

Co roku w malowniczym Lądku-Zdroju odbywa się wyjątkowe wydarzenie, które łączy pasję do tańca z bogatą tradycją kulturalną. Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej to jedno z najważniejszych wydarzeń tanecznych w Polsce, które przyciąga artystów i miłośników tańca z całego świata. W tym artykule przybliżymy historię festiwalu, jego najważniejsze atrakcje oraz podpowiemy, dlaczego Hotel Fryderyk w Dusznikach-Zdroju jest idealnym miejscem na pobyt podczas tego niezwykłego wydarzenia.

 

Taniec, Kultura i Magia

Geneza Festiwalu

Festiwal powstał na cześć Olgi Sawickiej, wybitnej polskiej tancerki i choreografki, która całe swoje życie poświęciła promocji sztuki tanecznej. Jego celem jest nie tylko uczczenie pamięci Sawickiej, ale także inspirowanie kolejnych pokoleń tancerzy i miłośników tańca. Od pierwszej edycji, która odbyła się w latach 90., festiwal stał się miejscem spotkań artystów, pedagogów i entuzjastów tańca z różnych zakątków świata.

 

 

Najwięksi Artyści na Festiwalu

 

W ciągu lat na festiwalu gościli wybitni artyści, którzy swoimi występami i warsztatami przyciągali tłumy. Do najbardziej znanych należą:

 

 • Gianni Melfi – włoski choreograf i pedagog specjalizujący się w balecie klasycznym. Jego warsztaty cieszą się ogromną popularnością wśród uczestników.
 • Krzysztof Pastor – dyrektor Polskiego Baletu Narodowego, prowadzący warsztaty z tańca współczesnego. Jego spektakle to prawdziwe perełki festiwalu.
 • Anna Janczarek – znana instruktorka hip-hopu i street dance, wprowadzająca uczestników w świat nowoczesnych form tańca.
 • Flexi Fusion Dance Group – zespół specjalizujący się w tańcu ludowym i współczesnym, regularnie występujący na festiwalu.

 

Warsztaty i Zajęcia

Festiwal oferuje szeroki wachlarz warsztatów dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania. Uczestnicy mogą wybierać spośród takich technik jak:

 

 • Balet klasyczny z Gianni Melfim
 • Taniec współczesny z Krzysztofem Pastorem
 • Hip-hop i street dance z Anną Janczarek
 • Taniec ludowy z Flexi Fusion Dance Group

 

Warsztaty prowadzone przez doświadczonych instruktorów pozwalają na rozwijanie umiejętności tanecznych i odkrywanie nowych stylów tańca.

 

 

Spektakle i Pokazy

Wieczorami festiwalowe sceny w Lądku-Zdroju ożywają spektaklami tanecznymi, które prezentują różnorodność stylów i technik tanecznych. Każdy spektakl to wyjątkowe doświadczenie, które przenosi widzów w świat tańca i emocji. W tegorocznym programie nie zabraknie takich widowisk jak:

 

 • „The End of All Our Exploring” – spektakl Polskiego Baletu Narodowego Junior w choreografii Gianni Melfiego
 • "Srebrne Jezioro" – współczesna interpretacja klasycznego baletu w choreografii Krzysztofa Pastora
 • „Kropla"  – metaforyczna opowieść o kobiecie w wykonaniu Flexi Fusion Dance Group
 • "Flamaña" – taneczny spektakl familijny, idealny dla całych rodzin

 

 

Odkryj Uroki Lądka-Zdroju

Lądek-Zdrój, jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce, oferuje wiele atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić podczas festiwalu. Malownicze krajobrazy, liczne szlaki turystyczne i bogata oferta kulturalna sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Po intensywnych warsztatach tanecznych można zrelaksować się w jednym z lokalnych SPA, zwiedzić zabytkowe budowle lub wybrać się na spacer po pięknych okolicach.

 

 

Hotel Fryderyk – Twój Dom z Daleka od Domu

Zapraszamy do Hotelu Fryderyk, gdzie każdy gość czuje się jak w domu. Nasz personel zadba o to, aby Twój pobyt był komfortowy i niezapomniany. Oferujemy wygodne pokoje, wyśmienite jedzenie oraz profesjonalną obsługę. Z nami każda podróż staje się wyjątkowa. 

 

 

Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej to wydarzenie, które łączy pasję, sztukę i kulturę w jednym miejscu. Dzięki festiwalowi Lądek-Zdrój staje się na kilka dni stolicą tańca, przyciągając zarówno artystów, jak i miłośników tańca z całego świata. Hotel Fryderyk w Dusznikach-Zdroju to idealne miejsce na zakwaterowanie podczas festiwalu, oferujące komfort, wygodę i doskonałą lokalizację. Dołącz do nas i przeżyj niezapomniane chwile pełne tańca i magii! 

 

 

Hotel Fryderyk - Idealna Baza Wypadowa

Hotel Fryderyk w Dusznikach-Zdroju to doskonała baza wypadowa dla uczestników Międzynarodowego Festiwalu Tańca. Dzięki dogodnej lokalizacji, droga z Dusznik-Zdroju do Lądka-Zdroju zajmuje niespełna godzinę i wynosi około 50 km. Nasz hotel oferuje komfortowe warunki zakwaterowania oraz przyjazną atmosferę, która sprzyja relaksowi po intensywnych dniach festiwalowych.

 

 

 

Najczęściej Zadawane Pytania - FAQ


Jakie są najważniejsze wydarzenia na Międzynarodowym Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej?

Odpowiedź: Na festiwalu odbywają się liczne warsztaty, spektakle, pokazy i spotkania z artystami. Warto zwrócić uwagę na etiudy taneczne Polskiego Baletu Narodowego Junior oraz spektakle Flexi Fusion Dance Group.


Czy festiwal jest odpowiedni dla rodzin z dziećmi?

Odpowiedź: Tak, festiwal oferuje warsztaty i atrakcje dla osób w każdym wieku, w tym Klub Malucha dla dzieci, co pozwala rodzicom na uczestnictwo w wydarzeniach.


Jakie atrakcje turystyczne znajdują się w Lądku-Zdroju?

Odpowiedź: Oprócz festiwalu, Lądek-Zdrój oferuje piękne górskie krajobrazy, wody lecznicze, SPA oraz unikalny klimat kurortu.


Jak długo trwa podróż z Dusznik-Zdroju do Lądka-Zdroju?

Odpowiedź: Podróż samochodem z Dusznik-Zdroju do Lądka-Zdroju zajmuje niespełna godzinę.


Jak mogę zarezerwować pobyt w Hotelu Fryderyk?

Odpowiedź: Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem +48 453 691 851 lub e-mailem na adres recepcja@fryderyk.com.pl

Zasubskrybuj NewsletterRODO

KRS 0000272787
Regon 020388945
NIP PL 8831783718


DojazdDojazd ZadzwońZadzwoń RezerwujRezerwuj
oprogramowanie do hoteli