Hotel Fryderyk

Źródło gościnności od 1862 roku
Przewiń w dół

Recitale w Hotelu Fryderyk


 

W malowniczym sercu Dusznika Zdroju, gdzie muzyka spotyka historię i smak, Hotel Fryderyk z dumą zaprasza na serię ekskluzywnych koncertów fortepianowych. Te wyjątkowe wydarzenia muzyczne, odbywające się w ramach 79 Festiwalu Chopinowskiego, są doskonałą okazją, by celebrować geniusz klasycznych kompozytorów w wykonaniu wybitnych artystów.

Julia Łozowska, otwierająca nasz cykl, jest znana ze swojej głębokiej interpretacji Mozarta i Schumanna, co czyni jej występ idealnym początkiem naszej muzycznej podróży. Występ Julii to połączenie technicznej precyzji z emocjonalnym przekazem, który z pewnością zachwyci miłośników klasyki.

Eryk Parchański, znakomity interpretator Chopina, zaserwuje słuchaczom wszystkie cztery Ballady, co jest rzadkością na koncertach. Jego zdolność do wydobywania subtelnych emocji z muzyki Chopina sprawia, że każde wykonanie staje się niezapomnianym doświadczeniem.

Niedzielne poranki uświetni Bartosz Skłodowski, który z pasją oddaje ducha dzieł Bacha, Chopina i Bacewicz, pokazując swoją wszechstronność i głębokie zrozumienie różnych stylów muzycznych. Marianna Sereda przeniesie nas w świat impresjonistycznych brzmień Ravela oraz wielkiego Poloneza Chopina, łącząc elegancję z wyrafinowaniem.

Drugi weekend rozpocznie się od występu Natalii Zaleskiej, której interpretacje utworów Chopina są pełne pasji i innowacji. Jej wykonanie Poloneza-Fantazji op. 61 obiecuje być kulminacyjnym momentem jej recitalu. Michał Oleszakzamknie nasz cykl, prezentując dzieła Beethovena, Chopina, Szymanowskiego i Liszta. Jego zdolność do łączenia dynamiki z liryzmem z pewnością dostarczy słuchaczom głębokich przeżyć estetycznych.

Podczas każdego koncertu zapraszamy do skorzystania z oferty naszego Baru i Restauracji, gdzie serwowane będą wyjątkowe potrawy i drinki, idealnie komplementujące muzyczne doznania. Niech ten festiwal w Hotelu Fryderyk będzie dla Was czasem, gdy „muzyka spotyka historię i smak”.

Serdecznie zapraszamy do doświadczenia tej unikalnej symfonii sztuki i kulinariów w Hotelu Fryderyk – miejscu, gdzie każdy detal ma swoją historię.

#WhereMusicMeetsHistoryAndFlavor

 

Resonanse Historii:

Recital Chopinowski w Hotelu Fryderyk

 

 

Sobota, 3 sierpnia 2024 


godz. 11:00 Julia ŁOZOWSKA 

W. A. Mozart - Sonata B-dur KV 333, R. Schumann - Kreisleriana op. 16


 

godz. 12:00 Eryk PARCHAŃSKI  

F. Chopin:

Ballada g-moll op. 23

Ballada F-dur op. 38

Ballada As-dur op. 47

Ballada f-moll op. 52  

Niedziela , 4 sierpnia 2024 


godz. 11:00 Bartosz SKŁODOWSKI 

J.S.Bach/F.Busoni - Chaconne d-moll

F. Chopin - Fantazja f-moll op. 49

G.Bacewicz - II Sonata fortepianowa godz. 12:00  Marianna SEREDA 

M. Ravel - Miroirs 

F. Chopin - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 

 Sobota, 10 sierpnia 2024 


godz. 11:00  Natalia ZALESKA

F. Chopin:

Nokturn op. 48 nr 2

Bolero op.19

Scherzo h-moll op. 20

Mazurki op. 41

Polonez-Fantazja op. 61

 

 

godz.12:00 Michał OLESZAK 

L. van Beethoven: 32 wariacje c-moll

F. Chopin: Nokturn F-dur op. 15 nr 1

K. Szymanowski:  3 Maski op. 34

F. Liszt: Etiuda transcendentalna „Eroica”

 

 

 

Zachęcamy do wcześniejszego zaplanowania swojej wizyty, gdyż liczba miejsc na każdy koncert jest ograniczona, co gwarantuje komfort i ekskluzywność doświadczenia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Jako wyraz wdzięczności za możliwość goszczenia Państwa w trakcie tych wyjątkowych wieczorów, z radością przyjmiemy zamówienia na wyborne potrawy i wyśmienite trunki z naszego hotelowego Baru. To idealna okazja, aby wzbogacić muzyczne doznania o kulinarną przyjemność, delektując się naszą ofertą w rytmie wyjątkowych kompozycji.

 

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do nas i celebrowania tych niezwykłych momentów w Hotelu Fryderyk, gdzie historia, muzyka i smak tworzą niezapomniane wspomnienia.

#WhereMusicMeetsHistoryAndFlavor

Zasubskrybuj NewsletterRODO

KRS 0000272787
Regon 020388945
NIP PL 8831783718


DojazdDojazd ZadzwońZadzwoń RezerwujRezerwuj
oprogramowanie do hoteli